Gündem

  • Anasayfa
  • /
  • Başkan Dede Yıldırım'dan Miraç kandili mesajı
news-details-img

Başkan Dede Yıldırım'dan Miraç kandili mesajı

Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, "Keskin'imizin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlığa sevgi, kardeşlik ve barış getirmesini temenni ediyorum" dedi.

 

“Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım, rahmet, bereket ve mağfiret iklimine girdiğimiz 3 ayların insanların iç dünyalarında huzur ve kurtuluşu müjdelediğini söyledi. Miraç Kandili gibi ulvi gecelerin rahmet ve berekete vesile olduğunu dile getiren Başkan Yıldırım, "Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) miraca yükselerek Rabbimize vasıl olması gibi, bizlerin de gönül miracımız ile bağışlanmaya vasıl olmayı yüce Mevlam nasip etsin. Rabbim bizleri böyle gecelerin kıymetini bilenlerden eylesin" ifadelerini kullandı.

Miraç Kandili'nin tüm insanlık için hayırlı gelişmelere vesile olmasını dileyen Başkan Yıldırım şunları kaydetti: "Mübarek üç ayları yaşadığımız şu özel günlerde maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gece vesilesiyle kızgınlıklarımızı, kırgınlıklarımızı bir kenara bırakalım. Tüm insanlığı tehdit eden terör, şiddet ve savaşın yerini barış ve huzura bırakması için dua edelim. Masum ve günahsızların öldürülmemesi için dua edelim."

Feyiz ve bereketin arttığı mübarek gecelerden biri olan Miraç Kandili'nin tüm insanlığa sevgi, kardeşlik, mutluluk ve barış getirmesini dileyen Başkan Yıldırım, "Bu kutlu gecenin, Keskin’imiz, ülkemiz, milletimiz ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Keskin’li hemşehrilerim başta olmak üzere bütün İslâm âleminin Miraç kandilini tebrik ediyorum" temennisinde bulundu.