Gündem

news-details-img

Çorumlu'dan Veda Ziyareti

Açıklanan kararname ile Kaçakçılık Organize Suçlar Daire Başkanı olarak tayini çıkan Mahmut Çorumlu, Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım'ı makamında veda ziyaretinde bulundu.

 

Kırıkkale'ye atandığı Ekim 2016 tarihinden itibaren 7'den 70'şe herkesin gönlüne taht kuran Kırıkkale Emniyet Müdürü Nam-ı Diğer Aksaçlı Mahmut Çorumlu’nun açıklanan kararname ile Kaçakçılık Organize Suçlar Daire Başkanı olarak tayini çıktı. Tayini çıkmasının ardından Kırıkkale halkı bu haberi derin bir üzüntü ile karşıladı.

 

ADINDAN SÖZ ETTİRDİ

Göreve geldiği 2016 yılından itibaren kararlı duruşu ve olayların üstüne giden Çorumlu, özellikle Fetö operasyonlarında göstermiş olduğu büyük başarılarla adından sıkça söz ettirmişti. Herkesin ağabeyi olan Nam-ı Diğer Aksaçlı Mahmut Çorumlu,  vatandaşların dertlerini sıkıntılarını 7/24 dinleyerek  herkesimin gönlüne girmeyi başardı.

UYUŞTURUCU OPERASYONLARININ BAŞ MİMARI

Çorumlu, Uyuşturucu operasyonlarının baş mimarı da oldu. Kentte torbacılara büyük operasyonlar düzenlenirken hemen hemen şehirde uyuşturucu bitme noktasına geldi. Çorumlu'nun bir diğer başarısı ise düğünlerde havaya atılan silah atışları oldu. Her düğüne bir polis memuru atayan Çorumlu böylece düğünlerde akan kanı durdurmuş oldu.

BU BİR VEDA DEĞİL

Düğünlerde atılan silah atışları, Uyuşturucu ve Fetö operasyonlarıyla yetinmeyen Çorumlu, Yenişehir'de bulunan apart sıkıntılarını yakından takip etti. Sigara kaçakçılarında göz açtırmayan Çorumlu, başarılarına yenilerini ekleyemeden  Kırıkkale'den ayrıldı. Bu bir veda değil çünkü sevenler veda etmez, Kırıkkale seni, sende Kırıkkale'yi bırakmazsın. Kırıkkale İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mahmut Çorumlu KOM Daire Başkanı olmuştur, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

MAHMUT ÇORUMLU KİMDİR?

09.06.1968 yılında Emirdağ’da doğdu.1986 yılında Polis Kolejinden,1990 yılından Polis Akademisinden mezun oldu.1991 yılında Ankara Emniyet Müdürlüğünde Komiser Yardımcısı olarak göreve başladı.Sırasıyla Kars,Sinop,Sivas,Kastamonu İl Emniyet Müdürlükleri;KOM Daire Başkanlığı ve Polis Teftiş Kurulu Başkanlığında görev yaptı.2008-2010 ve 2012-2013 yılları arasında BM (Birleşmiş Milletler )barış gücü bünyesinde Fildişi Sahilinde görev yaptı.2016 yılı Ekim ayında Kırıkkale Emniyet Müdürü olarak atanan Sayın Mahmut ÇORUMLU iyi derecede Fransızca bilmekte olup, ayrıca "İstihbarat ve İKK arasındaki ilişkiler" üzerine yüksek lisans yapmıştır.  Evli ve İki çocuk babasıdır.