Gündem

  • Anasayfa
  • /
  • Belediye Başkanı Dede Yıldırım'dan Kamuoyu Açıklaması
news-details-img

Belediye Başkanı Dede Yıldırım'dan Kamuoyu Açıklaması

31 Mayıs 2022 tarihli Yenigün Gazetesinde yer alan ve İlçemiz gerçeklerini gözler önüne seren makale hakkında açıklama yapma gereği doğmuştur 163 yılda İlçemizin geldiği nokta gerçekten içler acısı bir durumdur. Bunda hepimizin sorumluluğu vardır. Biz sorumlu olarak önce iğneyi kendimize batırıyoruz. Keskin için daha fazlasını yapmamız gerekiyor, yapmalıyız da.

Görev süremiz içerisinde tarihi konakların restorasyonuna hız verdik ve süratle halkımızın hizmetine sunduk. İlçenin alt yapısını yeniledik, TOKİ Konutları, Millet Bahçesi ve Doğalgaz gibi yatırımlara yer tahsisi ve diğer işlemlerde elimizden gelen bütün imkânları seferber ettik. En son Bedesten Çarşısı Sokak Sağlıklaştırması çalışmalarına başladık. Halı Saha ve Bisiklet Yolu projelerini tamamladık. İlçemizin Tarihi Kentler Birliğine Üye olmasını sağladık.

Bu çalışmaları yaparken destek olan siyasetçi ve bürokratlarımız olduğu gibi engelleme çalışmaları yapanlar da oldu. İsimlerini vermeyeceğim kişiler asfalt çalışmalarına engel oldu. Keskin’ e çalışmaya gelen iş makinalarına engel oldu. Ama çalışma azmimize engel olamadılar. Biz “ Millete Efendilik Yoktur Hizmet Etmek Vardır, Millete Hizmet Eden Ona Efendi Olur” fikriyle çalışmaya devam edeceğiz. Keskinimizin eski günlerine tekrar dönebilmesi için her türlü proje ve faaliyete açığız ve destekleyeceğiz.

Bu belirtilenler birer mazeret değildir. Biz hizmet için geldik, engel olmaya çalışanlara rağmen devam etmek zorundayız. Çünkü vatandaşlarımız bizlere hizmet için yetki verdi. Biz makamı mazeret üretme değil hizmet üretme yeri olarak görüyoruz.

Belediyemizi ve bizi eleştirenlerin Keskin’ de mezarlarından başka hiçbir yerleri yoktur. Tahminim Keskin’ e de 5-10 senedir gelmeyenler oturdukları yerden siyasi hesapla eleştiri yapıyor. Keşke haklı olsalar.

Yazıda belirtilen Gurbetteki Keskinliler için Hobi Evleri gibi yapılacak bir çalışmaya Belediye olarak gerekli desteği vereceğiz.

İlçemizde yapılan hizmetlerde emeği ve desteği olan siyasetçi ve bürokratlara şükranlarımı sunuyorum.

Saygılarımla.

Dede YILDIRIM

Keskin Belediye Başkanı