Gündem

  • Anasayfa
  • /
  • Keskin Belediye Başkanı Cönger:"Keskin'in geriye gidişini durduracağız"
news-details-img

Keskin Belediye Başkanı Cönger:"Keskin'in geriye gidişini durduracağız"

Başkan Ekmel Cönger, Keskin Belediyesi'nin önümüzdeki dönemde yapmayı planladığı projeler ve hedeflerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cönger, Keskin'in geriye gidişini durdurmak ve şehrin kimliğini güçlendirmek için kararlı olduklarını vurguladı.

Kırıkkale Keskin Belediye Başkanı Ekmel Cönger, belediyenin hedeflerini ve taahhütlerini açıkladı. Başkan Cönger, son seçimlerde alınan oy oranının tarihi bir başarı olduğunu vurgulayarak, bu desteği hak etmenin önemine işaret etti. Yapılan seçimde, en yakın rakiplerini üçe katlayarak aldıkları oy sayısının, halkın kendilerine olan güvenini yansıttığını belirtti. Bu nedenle, vatandaşın güvenine layık olacaklarını ve her zaman yanlarında olacaklarını taahhüt etti.

ÖNCELİĞİM ŞEHRE HİZMET VE İSTİHDAM SAĞLAMAK

Belediye olarak şeffaf bir yönetim anlayışını benimseyeceklerini belirten Cönger, ekonomik beklentilerinin olmadığını ve önceliklerinin şehre hizmet ve istihdam olduğunu dile getirdi. Oy vermeyen herkesi ayrıştırmadıklarını ve her vatandaşın yanlarında olduğunu vurguladı. Keskin'in geriye gidişini durdurma kararı aldıklarını belirten Cönger, şehirde birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

BEN ÇALIŞMAYAN KİMSEYE PARA VERMEM BEDAVACILIKTA YAPMAM

Kırıkkale Keskin Belediye Başkanı Ekmel Cönger açıklamasında:" Bundan 45 yıl önce alınılan oy oranını ilk defa biz aldık. Verilen oy en yakın rakibimizi üçe katlattı" ifadelerini kullanırken, biz karar verdik Keskin'in geriye gidişini durduracağız. Keskinde bir olacağız vatandaşımız esnafımız bir olacak" şeklinde vurguladı.

Ekmel Cönger:" İstihdam noktasında herkes hazır iş istiyor. Biz bundan rahatsızız. Ben çalışmayan kimseye para vermem bedavacılıkta yapmam. Lazım olan yerimizdeki arkadaşlarımız talep modellerini alıyor. İşe gitmeyen adamları çalıştırmayacağız" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Cönger açıklamasının devamında ise:"Alım noktasında her şeyi peşin almaya çalışıyoruz.
Amacım geriye giden eski düzenleri değiştirip Keskin'in bir şehir kimliğine kavuşmasına sağlayacağız "dedi.