Gündem

  • Anasayfa
  • /
  • Belediye Başkanı Dede Yıldırım’dan Kurban Bayramı Mesajı
news-details-img

Belediye Başkanı Dede Yıldırım’dan Kurban Bayramı Mesajı

Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım bayram mesajında, milli ve manevi duyguların en yoğun şekilde yaşandığı milletçe birlik ve beraberliğin pekiştiği, kardeşlik ve dostluk bağlarının güçlendiği bir bayramı daha idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Başkan Yıldırım, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, dargınların barıştığı, dostlukların tazelendiği, sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının güçlendiği bayramların önemli günler olduğunu ifade etti. Rahmet ve bereketin sağanak gibi yağdığı bu manevi zaman diliminin fırsat olarak değerlendirilmesini isteyen Başkan Yıldırım, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Millet olarak hep birlikte bir bayrama daha ulaşmanın manevi hazzını, muhabbetini, gönül huzurunu yaşıyoruz. Yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği yoksulun, yetimin, korunup kollandığı, kırgınlıkların yerini sevgi ve barışın aldığı bayramlar hepimiz için benzersiz günlerdir.

Büyük bir heyecanla karşılanan bayramların Türk inanç ve akidelerinin en görkemli ve renkli anları olduğunu dile getiren Başkan Dede Yıldırım’ın mesajında, “Millet olarak bayram coşkusuyla daha fazla kucaklaşalım. Kardeşlik ruhumuzu güçlendirelim. Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı’nın milletimize, İslam alemine ve tüm dünyaya barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyor, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin bayramını kutluyorum" ifadeleri de yer aldı.